تحقیق در مورد بوت کردن کامپیوتر

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق در مورد بوت کردن کامپیوتر وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.|نوع فایل : ( Word ) قابل ویرایش تعداد صفحات :7 صفحه بخشی از تحقیق : هر وقت کامپیوترتان را روشن میکنید، اولین اتفاقی که می افتد این است که BIOS کار خود را انجام میدهد. در بسیاری از سیستم ها، BIOS متنی را نشان میدهد که توصیف کننده ی چیزهایی مثل مقدار ح|1907833|isnafile|تحقیق در مورد بوت کردن کامپیوتر , تحقیق بوت کردن کامپیوتر

نوع فایل : ( Word ) قابل ویرایش

تعداد صفحات :7 صفحه

بخشی از تحقیق :

هر وقت کامپیوترتان را روشن میکنید، اولین اتفاقی که می افتد این است که BIOS کار خود را انجام میدهد. در بسیاری از سیستم ها، BIOS متنی را نشان میدهد که توصیف کننده ی چیزهایی مثل مقدار حافظه ی RAM، نوع دیسک سخت و در آن سیستم است. این نشان میدهد که درطول فرآیند بوت شدن سیستم، BIOS مقدار قابل ملاحظه ای عملیات را انجام میدهد تا سیستم شما آماده به کار شود. در این قسمت برخی از این عملیات برای یک PC ی معمولی بطور خلاصه توصیف میشود:

پس از چک کردن CMOS Setup و فراخوانی سیستم اعمال وقفه ها، BIOS بررسی میکند که آیا کارت گرافیک کار میکند یا نه.

بیشتر کارت های گرافیک یک BIOS کوچک دارند که حافظه و پردازنده گرافیکی موجود روی آنها را مقدار دهی اولیه میکند. درغیر اینصورت BIOS اطلاعات مربوط به راه اندازی کارت گرافیک را از روی یک تراشه ROM موجود روی مادربورد میخواند.

بعد BIOS چک میکند که آیا Cold boot (Reset کردن سیستم بصورت سخت افزاری. مثلا با دکمه reset روی case) اتفاق افتاده یا Reboot (Reset کردن سیستم بصورت نرم افزاری مثلا با Alt+Ctrl+Del).

پردازنده
فلاپی درایو و هارد درایو
حافظه
نسخه BIOS (ورژن)

هر درایور خاصی، مثل درایورهای مربوط به آداپتورهای SCSI (small computer system interface)

از آداپتور فراخوانی میشود و BIOS اطلاعات را نمایش میدهد.

سپس BIOS ترتیب و توالی ابزارهای ذخیره سازی که در CMOS Setup بعنوان مرجعی برای boot شدن سیستم تعیین شده اند را چک میکند.

Boot از Bootstrap آمده. Bootstrap را “خود راه انداز” ترجمه کرده اند. همچنان که در اصطلاح قدیمی “Lift yourself up by your bootstraps.” کلمه Boot اشاره دارد به مجموعه عملیاتی که منجر به بالا آمدن سیستم عامل میشود.

BIOS سعی میکند برای Boot کردن سیستم از اولین مرجع تعیین شده استفاده کند. اگر نتیجه نگرفت به سراغ دومین درایو تعیین شده میرود. اگر فایلهای مورد نظر برای boot کردن سیستم در هیچ یک از درایوهای مشخص شده پیدا نشد، روند startup متوقف میشود.مطالب دیگر:
📂پاورپوینت درباره خودکشی📂پاورپوینت درباره اختلالات مهم در زمینه روان شناسی📂پاورپوینت درباره سلامت روان و باورهای نادرست 📂پاورپوینت درباره ی سلامت📂پاورپوینت درمان های آدلری📂پاورپوینت خلاصه کتاب روان شناسی اجتماعی از یوسف کریمی پیام نور📂پاورپوینت درمانهای غیردارویی یا شناختی رفتاری در کودکان ADHD📂پاورپوینت انواع مدلهای کسب و کار📂پاورپوينت فوریت های پزشکی📂پاورپوينت مصمومیت ها و گزش ها📂پاورپوینت درباره زبان بدن📂پاورپوینت روانشناسی زبان📂پاورپوینت ناوگان تجاری و صرفه جویی در سوخت📂پاورپوینت درباره روش تحقیق📂پاورپوينت سوختگی ها📂پاورپوینت زندگی عاری از دخانیات📂پاورپوینت سوگ در کودکان و راه های مواجه با آن📂پاورپوینت سندروم حاد کرونری📂پاورپوینت روانشناسی مرضی کودک و نوجوان📂پاورپوینت کاربرد هوش هیجانی در کنترل خشم📂پاورپوینت پخت و پز صحیح📂پاورپوینت کتاب روان سنجی از حمزه گنجی 📂پاورپوینت گروه درمانی📂پاورپوینت جانوران آبزی پرورشی📂پاورپوینت مشاوره پیش از طلاق